środa, 22 lutego 2012

Google szykuje zmiany... i to poważne

Każdy posiadacz konta google, gmail lub google+ nie tak dawno jeszcze otrzymał od firmy z Mountaint View informacje o zmianach polityki prywatności i ujednoliceniu wszystkich zasad, obowiązujących do tej pory zmiennie na różnych serwisach. Teraz widomym jest dlaczego tak się stało. Google oficjalnie poinformowało o planach stworzenia mapy potrzeb każdego pojedynczego użytkownika. Co to oznacza dla nas, zwykłych googlowych szaraków?
Wydatne zmniejszenie naszej prywatności na poszczególnych obszarach serwisów google. Choć wiadomym jest, że tego typu akcje Google prowadzi od bardzo dawna, chociażby za sprawą korespondencji gmail, to niepokoi jednak fakt, że obecnie otwarcie przyznaje się do tego. Co więcej, rozszerza swoje "szpiegowskie oczy" na coraz to większą skale. Głównym motywem tego typu zachowań jest prawdopodobnie chęć dokładniejszego dopasowania reklam do konkretnego użytkownika. I choć nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to sam fakt, że google obserwuje przejawy naszej aktywności na każdym kroku jest cokolwiek niepokojący. Winno teraz mówić się "patrz gdzie klikasz - Wójek Google patrzy!"

źródło:http://socialpress.pl/2012/01/kontrowersyjne-zmiany-w-google-firma-z-mountain-view-chce-wiedziec-o-nas-jeszcze-wiecej/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz